| anonim_4396 a întrebat:

am un Samsung galaxy s6 care are 32gb, si am vreo 12-13 jocuri, toate de 1gb sau 1 gb si ceva.Intrebarea e daca mai descarc jocuri cat sa ii umplu memoria, telefonul se poate strica?
Se poate strica bateria?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai incarca prea multe jocuri pe telefonul tau nu numai umpli memoria telefonului, ci ii suprasoliciti prea mult procesorul si se poate strica telefonul! Deci incarca pe telefonul tau numai un singur joc, pe acela care il joci jocul tau preferat!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Suprasoliciti procesorul si incarci aiurea memoria.

| blacksky13 a răspuns:

De stricat, nu se strica bateria, doar dacă nu îl lași cum trebuie la încărcat. Memoria va fi puțin afectată dar dacă ești nemulțumit/a de cum funcționează telefonul ii poți da un reset.

| ItsZetath a răspuns:

Pai,intr-un fel se strica. Daca ai jocuri multe care necesita multa memorie, ingreuneaza performanta telefonului si merge foarte greu (lagg). Eu iti recomand sa ai mai putine jocuri care necesita memorie multa dar poti avea mai multe jocuri de 35-200MO. Daca procesorul e bun nu o sa ai lagg la aceste aplicatii.

| ItsZetath a răspuns:

Pai,intr-un fel se strica. Daca ai multe aplicatii care necesita multa memorie iti ingreuneaza telefonul (lagg).Iti recomand sa ramai cu un joc, doua de 1gb, si daca vrei, sa ai mai multe jocuri de 25-200MO. Aceste aplicatii nu iti vor ingreuna telefonul daca ai procesor foarte bun, si dupa observ ai S6, deci procesorul e perfect.