| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, de ce la un iPhone, cand il bag la cablu am 2 iPhone-uri, cablul este putin rupt si urat?
Iar, cand bag cablul in unul apare logo Apple vreo 5 secunde si dupa se stinge dar la alt iPhone nici nu apare nimic, cand incerc sa il pornesc imi apare ca trebuie pus la incarcat si pe acela pe care apare logo daca am miscat odata de cablu s-a stins logo-ul dupa 2-3 secunde cred. Am reusit sa-l pun si in modul iTunes si laptop-ul nici nu mi-l vede, dar nici nu incarca.
Trebuie sa iau alt cablu? De la ce poate sa fie?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai cumparat aceste cabluri din piata sau locuri dubioase?

| adryang78 a răspuns:

Alt cablu. Sau alte cabluri (originale) pentru fiecare model.