| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Ieri,mi-am luat un telefon nou, SGJ1MP si nu am primit nimic de semnat ceva garantie. Cand am deschis cutia, in cutie era certificatul de garantie. Am intrebarea: Cumparatorul poate completa certificatul de garantie in totalitate?
P.S: Avea stampila vanzatorului!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Tu nu trebuie să semnezi certificatul de garanție niciodată. Acesta va avea înscrisuri pe el numai de către cei care îl vor repara; iar reparația va fi făcută numai de către firma care colaborează cu magazinul de la care ai cumpărat aparatul.
La cumpărare semnezi doar factura. Pentru că certificatul de garanție este valabil numai cu factură (sau bon fiscal).