| Dem0N a întrebat:

sad am o problema. In decursul zilei de azi mi-am luat un telefon nou.La el mi s-a dat si o garantie de 2 ani.Eu m-am mai jucat pe telefon iar cand am ajuns acasa am constatat cu uimire ca am pierdut bonul fiscal. Intrebarea mea este : Mai pot profita de garantie in cazul in care nu am bon? Am certificat de garantie, cutie si toate cele + un bon de la card ( eu am platit cu cardul) sau cel putin sa-l revizuiesc sau sa-i fac ceva.Mi-ar parea rau sa pierd garantia pentru un nimic.
P.S. meintionez ca in certificatul de garantie nu scria nimic despre bon dar as vrea sa fiu sigur crying

3 răspunsuri:
| MCG19 a răspuns:

Iti trebuie si bonul pentru garantie. Cel mai bine eu zic sa te duci de unde l-ai luat cat mai curand si sa te informezi acolo. Pentru ca depinde de termenii si conditiile firmei de unde ai luat telefonul.

| Dem0N explică (pentru MCG19):

L-am luat de la Vodafone... telefonul se numeste Vodafone Smart4

| ComanA a răspuns:

Poți sta liniștit. Dacă ai certificatul de garanție poți profita de el.
Bonul fiscal nu contează prea mult.