| Panteraa a întrebat:

Multi mi-au recomandat sa pun pe telefon battery doctor si clean master. Ce fac aplicatiile astea mai exact? Cu ce ajuta telefonul? Am un s3 neo.

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Battery doctor limiteaza performantele telefonului ca sa salveze din baterie.Parctic il pune pe economic atunci cand te joci, sau faci chestii care solicita mult procesorul. De aceea multi oamnei se plang ca le sacadeaza programele. Sacadeaza pentru ca nu lasa procesorul sa lucreze la capacitate maxima avand in vedere ca atunci consuma cel mai mult din baterie. Iar Cleam Master iti sterge pur si simplu fisierele temporare, care odata ce se aduna reduc din ramii disponibili pentru procesor astfel incetining viteza de lucru a acestuia. Lucru care acuma il poti face cam pe orice telefon/ tableta fara a ocupa spatiu cu un program care sa faca asta in locul programuli care il ai deja pe telefon/tableta din start. Nu iti recomand sa iti instalezi aplicatiile astea.Sunt la fel de utile ca si niste vâsle la o caruta. Un antivirus decent este suficient ca sa mentii telefonul/tableta intr-o stare optima de functionare. P.S. k0sti-Daca pe un rahat scrie "ciocolata de casa", il mananaci fara sa ai vreo indoiala ca poate nu e chiar ce scrie acolo? Fata a cerut o parere/explicatie mai ampla. Nu te ambala.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai tu nu citesti despre ele ce fac, sau ai o neputinta?

| Panteraa explică (pentru K0sti):

Voiam sa aud parerea cuiva care are/a avut aceste aplicatii.

| K0sti a răspuns (pentru Panteraa):

Ok, dar pune mana si fa si studiu individual! Eu am Clean Master si pot spune ca e bunicel, face treaba!

| N3v3rG1v3Up a răspuns:

Battery Doctor cica ajuta bateria sa aiba o durata mai lunga de viata.
Clean Master curata telefonul de gunoaie si il bosteaza.
Cica astea doua fac telefonul sa functioneze mult mai bine...

| Anndreya a răspuns:

Si eu am tot s3 neo si am avut si eu battery doctor si clean master, dar le-am sters pentru ca am aflat de la un specialist in telefoane ca nu sunt prea bune, doar un anti-virus, eu am 360 security si e foarte bun