| x2gk9r a întrebat:

Hey, vreau un sfat.
Mi-a aparut acest msj la baterie: incarcarea a fost pusa in asteptare din cauza temperaturii iphone-ului.
Adica?
E posibil sa imi apara la un momendat IPHONE HOT SI se opreste pana se raceste.
Va rog un sfat sunt foarte agitat si speriat…

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

IPhone se încălzește tare.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Asa este la ele.

| Xox0 a răspuns:

Da, mesajul asta iti apare cand telefonul (iPhone-ul) se incalzeste prea tare, iar cand senzorii telefonului detecteaza temperatura, telefonul se opreste din functionat pana temperatura revine la normal. De regula dureaza cateva minute.
Nu este nimic de ingrijorat. E bine. Cu toate astea, evita incalirea telefonului: nu-l tine in soare, nu il suprasolicita.

| gdsjdpUAS a răspuns:

Bună. Am văzut pe YouTube ca e din cauza ca pasta termoconductoare a componentelor telefonului este veche și de asta se încălzește. Proiphone Cluj cred ca se numea. Poți verifica. Am văzut ca poți trimite și prin curier telefonul la reparat și e ok, am și eu probleme de genul și cred ca îl voi trimite. Cauta și vezi, poate asta e problema

| x2gk9r explică (pentru gdsjdpUAS):

E nou tel din altex acum 2 saptamanii l-am luat

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru x2gk9r):

Atunci trebuie sa mergeți in magazin sa semnalați asta. E încă in garanție. Nu e ok sa se întâmple așa cu el. Da ele se încălzesc, dar nu așa și nu in timp așa scurt. Pai eu îl am de trei ani și abia acum face figuri, dar nu chiar așa grav.