| AlexHodor a întrebat:

Hi TPU.
Am o problema cu telefonul meu, un Lg Optimus L9 P760, pe care l-am cumparat cam acum 2 luni. Am instalat CWM(clockworkmod recovery) si am reboot-at telefonul. Acum, de fiecare data cand incerc sa pornesc telefonul imi intra in meniul de recovery si nu stiu ce sa fac ca sa se porneasca sistemul. Ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| khwewljewew a răspuns:

Mare prostie ai facut. Asa a facut si un prieten cu S2-ul. Vezi ca poate il strici de tot. Tot ce trebuie sa faci este sa il resoftezi. Programul il iei de aici http://www.lg.com/uk/support/mobile-support. Il instalezi, apoi dupa ce l-ai instalat conectezi telefonul la pc prin usb. (telefonul fiind stins). Si ii dai update la soft. Bafta!

| AlexHodor explică (pentru khwewljewew):

Am descarcat Lg Mobile Support tool, dar cand conectez telefonul prin usb se porneste si ramane blocat pe imaginea cu Lg, iar programul nu il recunoaste. Ce sa fac? (Mersi oricum big grin)

| khwewljewew a răspuns (pentru AlexHodor):

Pai vezi ca trebuie sa ai telefonul stins. Apoi programul trebuie sa porneasca singur. Si dupa 2-3 minute ar trebui sa se instaleze softul.

| XkingstoneX a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi Androidul.Ori il instalezi tu acasa ori il duci la un specialist.

| AlexHodor explică:

1)Conectez telefonul prin usb. Se porneste si ramane blocat la imaginea, iar programul de pe Pc nu se porneste.
2)Pornesc programul pe Pc, apoi conectez USB-ul si la fel, se blocheaza la logo-ul cu LG iar programul nu il recunoaste ca fiind conectat... cred ca o sa il duc la un service sau ceva ca nu mai stiu ce sa fac sad

| Gabriel_Chivu_Ionut_1994 a răspuns (pentru AlexHodor):

In final cum ai facut? L-ai dus la service? Cat te-a costat? Am si eu aceeasi problema.

| ARES13 a răspuns:

Studiaza putin aceste linkuri: http://www.youtube.com/watch?v=GJ3RQkccVfo si http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2095825 cred ca acestea te vor ajuta iar legat de telefoane pe forumul xda gasesti tot ce vrei, bafta.

| Cringus_Adrian_1986 a răspuns:

Foarte tare am avut si eu aceeas problema cu tel si am fost la service si mi-a dat un diagnostic trist si ma costa 70-80 ron si am cautat si am rezolvat-o singur http://www.youtube.com/watch?v=qJWi0ks3QKk asta e link-ul