| MinecraftForRo a întrebat:

PROBLEMA URGENTA!!! De curand mi-am cumparat un telefon Levonvo s860. Am vrut sa-i fac un update de software si m-a bagat in meniul de boot ( Lenovo-Recovery). Nu ma lasa sa fac update-ul scrie now system will install update.zip of root directory from inner sdcard. Attention if phone is encrypted, this operation will fail si imi da eroare de unde ma intorc iar la boot menu. Daca apas reboot restarteaza telefonul si ma duce inapoi in boot menu iar daca dau power off si pornesc telefonul tot acolo ajung. Tin sa mentionez ca nu mai e alt buton in meniu si ca telefonul e facut astfel incat sa nu poti ajunge la bateria lui asa ca nu i pot scoate bateria. Inca nu stiu daca dupa ce se termina bateria si il incarc o sa mai aiba aceasta problema. Va rog sa ma ajutati RAPID!

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Da-i o resetare la setarile din fabrica si incearca din nou sa dai un update. Poate sa nu ai disponibil un nou update. Daca dupa reset tot asa face ia legatura cu service-ul de la care ai cumparat telefonul sau cu ce-i de la Lenovo ei sigur te vor ajuta cu un alt sfat. Bafta

| MinecraftForRo explică (pentru FlorinCiokan):

Am dat deja un factory reset si apoi update da tot nimic... si stiu ca nu te prea intereseaza si vrei numa sa ai cele mai multe raspunsuri din zi

| FlorinCiokan a răspuns (pentru MinecraftForRo):

Da. Daca o sa am raspunsuri multe maine o sa am mancare buna si o caldura.
Ti-am raspuns deja. Ia legatura cu cei de la cine ai cumparat telefon sau cu cei de la Lenovo. Daca iti apare o versiune de sotfware si nu o poti instala ca se restarteaza ei o sa te ajute.Nu cred ca o sa ti-l schimbe din cauza asta dar poti incerca si treaba asta nu ai nimic de pierdut. Altcumva nu am cum sa te ajut.