| Diaconu_Valentin_1999 a întrebat:

Hristos a înviat!

Subiect: screenshot pe telefon.

Acum am un telefon Samsung A80, înainte de acesta aveam Huawei P30 Lite. Pe cel de dinainte puteam face screenshot glisand cu trei degete pe ecran. Pe acesta de acum pot face apăsând două butoane : on/off și vol.-
Nu știu o altă metodă pentru telefonul de acum (Samsung A80),deși am căutat în >setăriaccesibilitate și nu vreau să rămân fără vreun buton...

Știți voi altă metodă? Mulțumesc frumos!
FUNDA/ COROANĂ!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Trei moduri:

https://www.youtube.com/watch?v=NlupROrxBYA

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc frumos!

| sierra1 a răspuns (pentru Diaconu_Valentin_1999):

Numai bine!

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc frumos! Asemenea și dumneavoastră/ ție!?

6 răspunsuri:
| LarisaChe07 a răspuns:

Ai citit ce ai scris? laughing
Cum sa ramai fara vreun buton? Nu se intampla niciodata asa ceva daca doar apesi pe ele.

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru LarisaChe07):

Se poate! Înainte de Huawei, foloseam Samsung J5 2016, și mi-a căzut butonul on/off.
Dacă vrei, fac poza la telefon și îți trimit.

| Diaconu_Valentin_1999 explică (pentru LarisaChe07):

Recunosc, din păcate am greșit exprimarea. Îmi cer scuze!