| User23434 a întrebat:

Huawei a fost interzis în America, după perioada de 90 de zile ce se va întâmpla mai exact? Vreau sa știu dacă merita sa-mi schimb telefonul sau nu

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil, toate telefoanele lansate si puse in vanzare pana acum vor functiona in continuare exact la fel.
Singura eventuala probleme e ca exista posibilitatea ca acestea sa nu mai beneficieze de update la Android.
In rest, celelalte functii ale telefoanelor nu vor fi afectate.

Problema apare la telefoanele care urmeaza sa fie lansate de Huawei, acolo treaba e complet alta, abia acolo se aplica acele restrictii.

Acum, daca tu esti in America si ai Huawei, nu am idee, te poti astepta sa-ti confiste telefonul laughing
Glumesc, desi, cine stie.

| cfrtobias a răspuns:

Pai vrei in Huawei?

| Rd79 a răspuns:

Nu se stie eact ce se va intampla. Telefoanele existente probabil ca vor continua sa aiba acces la serviciile Google. cele noi aproape sigur nu, d ecat daca se va rezolva intr-un fel problema.

E posibil ca Huawei sa faca sistemul lor de operare, probabil bazat pe Android, sau posibil pe Linux (fara Android).