| Laura2056 a întrebat:

Huawei P10 lite; Huawei P9 lite sau Samsung galaxy J5 2017. Argumente va rog!

3 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

P10 lite, e un smartphone mult prea bun pentru pretul lui.
La toate caracteristicile p10 lite depaseste j5 lejer (ecran, rezolutie, memorie ram si stocare, procesorul care e muult peste), in afara de baterie la care sunt la fel, relativ, si la camera, Samsung-urile au camere mereu foarte clare, efecte multe disponibile dar sunt slabe la orice inseamna blur/bokeh, detalii mici, zoom. Acelasi lucru si pentru p10 care e lite, telefoanele cu dual-camera sunt mult mai bune la capitolele astea.

| FlorinPopescu1995 a răspuns:

P10 lite... uita.te la specificatiile oficiale ale telefoanelor, vezi unboxing-uri pe Youtube, iar asa poti ajunge la o concluzie mai clara

| Laura2056 explică (pentru FlorinPopescu1995):

Multumesc pentru raspuns!