| RaduTN a întrebat:

Ieri când veneam de la şcoală, in maxi am auzit-o pe una care-i zicea unui băiat că dacă îşi zgârie ecranul să dea cu pastă de dinţi şi o să dispară zgarietura. Când de plauzibilă e metoda asta? A încercat cineva dintre voi?

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sa fi foarte prost sa dai cu pasta de dinti pe display. Mai mult zgarii ecranul!

| RaduTN explică (pentru Jipa95):

Aşa ziceam şi eu. M-am uitat şi pe YouTUBE şi mulţi au încercat, mirarea mea a fost când am vazut că a mers.

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

Aha..si eu m-am uitat pe youtube cum sa fac oc unui cpu..si a mers fara probleme. Dar in nici un tutorial, abosulut nimeni nu iti spune si ca aceasta chestie micsoreaza durata de vaita a componentei drastic!

Asa si in cazul tau, ai grija sa nu te frigi!

| RaduTN explică (pentru Jipa95):

Da.
Raman tot la folie protectoare si husa, e mai sigur.

| Kavespy a răspuns:

Da,e eficienta, si vaselina e buna pentru zgarieturi

| NARCISMIRCEA a răspuns:

Este o prostie. Este intr adevar pasta de dinti o pasta abraziva, dar nicidecum pentru asa ceva