| SLexuS a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un iPhone 12, am observat dupa prima incarcare, se descarca prea repede, am mai vorbit cu cativa care au iPhone ca mine, insa ei nu au problema mea, sa nu umblu pe telefon si sa se descarce 4% in 10 minute sau cand stau pe el zici ca-i Naruto.

Răspuns Câştigător
| alzr a răspuns:

Este normal, are bateria mai mica ca seria 11, deci tine mai putin. Din auzite, o persoana pe care o cunosc a avut iPhone 12 si nu o tinea bateria nici o zi.
Iti recomand sa il incarci intre 30% si 80% sa nu iti scada sanatatea bateriei rapid (daca scade bateria va tine si mai putin decat acum), dezactiveaza Background refresh apps/ Reimprospatare in fundal, serviciile de locatie, analitics (consuma ceva pentru ca iti preia practic tot ce faci pe telefon si trimite la Apple).

| SLexuS explică (pentru alzr):

Ai dreptate in tot ce ai spus, da are bateria foarte mica, mai mica decat iphone 11 si 13, iar cu acele setari, le-am facut acum o ora si se vede o mica diferenta, iar in legatura cu incarcarea intre 30% si 80% cu ce ajuta asta mai exact, care e dif. de a il incarca full sau 80%

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca stai pe el in timp ce se incarca.

| SLexuS explică (pentru darrio2007):

Daca fix ieri l-am luat? Nu am stat deloc

| Wr3nch a răspuns:

E luat nou? Daca da, il trimite in service. Daca nu, trebuia sa verifici sanatea bateriei, sa fie peste 80. Se poate schimba oricum, dar costa.

| SLexuS explică (pentru Wr3nch):

E 100% sanatatea bateriei

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă e nou du-l in service, ca pare ca nu va tine bateria prea mult.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Nu înțeleg, care este întrebarea?
Totuși, din cate observ, iPhone-ul 12 pe care îl deții, nu pare a fi de-abia scos din cutie, eu zic că e bateria de vină, sau a fost încărcat greșit:
https://youtu.be/4i7g0rrEfG4

| SLexuS explică (pentru SasaSasa2000):

E 100% sanatatea bateriei, are incarcator cumparat nou si original

| king5151 a răspuns:

Nu esti baiatul care a zis ca si a cumparat iphone 12 de pe flip si merge bine?

| Salontanul a răspuns (pentru king5151):

Nu! Nu este el.

| SLexuS explică (pentru king5151):

Nu, e nou nout telefonul, desigilat de mine.

| king5151 a răspuns (pentru SLexuS):

Aaa ok

| king5151 a răspuns:

Il incarci cu incarcatorul lui original?