| JustRisa a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un telefon, iar odata cu el am primit si o cartela micro, cu acelasi numar. Problema e ca toate contactele le aveam pe cealalta cartela. E ok sa pun cartela veche in vechiul telefon ca sa iau niste contacte? Se intampla ceva, adica sunt 2 cartele cu acelasi numar, dar de fapt cealalta nu mai e valabila, deci nu stiu daca merge.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, în momentul în care ţi s-a eliberat Micro-SIM-ul ( nou ), s-a dezactivat celălalt SIM ( vechi )!
Deci, nu are ce problemă să fie happy

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Ana2333 a răspuns:

Ai putea incerca sa vezi daca merge, sa transferi contactele de pe vechea cartela in telefon si apoi sa pui cartela noua.

| JustRisa explică:

Nu pot pune vechea cartela in actualul telefon pentru ca nu e micro

| pepsic a răspuns:

Da.