| DrMihailoviciS a întrebat:

Imi adresez intrebarea celor care au experienta in telefonane,, cu butoane``. Am un Samsung gt e1200I
si cand il deschid cu sim introdus imi cere master lock. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cartela SIM a fost codat cu cod pin.
Dupa introducere si 3 incercari nepotrivite, cartela SIM s-a blocat si a cerut codul PUK, permis in 10 incercari.
Daca nici codul PUK nu se "nimereste", atunci cartela SIM ramane complet blocat. Acesta este "Master lock", adica deblocare speciala.
Cel mai simplu este sa schimbi cartela SIM cu una noua.

1 răspuns: