| MissKattyBlack a întrebat:

Îmi poate explica și mie cineva de ce de pe Allview A4 Duo nu pot instala o aplicatie de 30 mb deși am card de 8 Gb... Imi tot dă eroare spatiu de stocare insuficient, desi cardul este gol.

3 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu contează cârdul, contează memoria telefonului când instalezi ceva, pentru ca aplicațiile se instalează în telefon prima oară și după aceea dacă vrei le poți muta pe card, deci poți să ai tu cârd și de 128 de gb, daca memoria telefonului este atat de mică încât să nu poată instala acea aplicație, degeaba ai tu card.

| andreeaandra989 a răspuns:

Plate cârdul este prea mic și iti trebuie un cârd cu memorie mai mare...

| WWESuperFan a răspuns:

Si eu am acelasi telefon si aceeasi problema.
Aplicatia are nevoie de memorie interna pe care nu o ai.