| StarYus a întrebat:

Imi poate spune cineva cum pot sa pun un ton de alerta mesaj propriu la un Samsung galaxy s3? ca nu stiu sa setez decat tonurile lui implicite

Răspuns Câştigător
| Mirunelu a răspuns:

Nu cunosc telefonul dar stiu ca multe telefoane nu te lasa sa setezi la mesaje decat melodiile implicite. Iti spun ce am facut si eu la telefonul meu. Iti instalezi de pe google play Mp3 cutter ringtone (are iconita cu o nota muzicala verzuie si o foarfeca), intrii in ea si tai dintr-o melodie sau din ce vrei tu o parte si cand salvezi iti scrie save as: Type si selectezi notification si o sa o gasesti apoi la tonurile lui implicite.

| StarYus explică (pentru Mirunelu):

Multumesc...merge asa

2 răspunsuri:
| Cristina304 a răspuns:

Inregistreaza-te apoi pune-la ca ton de alerta.