| sergiuhirja10 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce este Firewall Service?
am un telefon Samsung galaxy s3 neo, iar de o perioada imi merge foarte greu. mi se instaleaza aplicatii absolut singure fara sa le instalez eu. Iar cand intru intr-o aplicatie imi apare firewall service(adica se face ecranul absolut tot negru iar intr-un colt scrie,, firewall service,,) Cum as putea sa scap de chestia asta? am dat si restart la telefon si pe degeaba, tot asa.

Răspuns Câştigător
| Iosif666 a răspuns:

Firewall Service este un virus ce nu poate fi sters.
Acesta se instaleaza in sistem si Nu poate fi sters nici macar cu aplicatii gen Noboat free. Poti merge la un service GSM pentru rescriere software sau il poti dezactiva din :
Setari => manager aplicatii =>firewallservice => oprire fortata apoi dezactivare.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e nici un virus. E o aplicație pe care o poți dezinstala.

| qRazvII a răspuns:

O reformatare la setarile din fabrica nu i`ar prinde rau happy
Se face foarte simplu, uitate pe google cum se face si fa`o cat mai repede, dar o sa pierzi toate datele din telefon ( de pe cardul microSD o sa ramana).
Succes!

| DoltaRăzvan a răspuns:

Este un virus apărut recent, recomand resoftarea telefonului/reiniţializarea setărilor standard din fabrică (se găseşte la Setările telefonului).

PS: Antivirusul nu te ajută cu nimic.