| Pop_Raul_1999 a întrebat:

Sal TPU. Am un Samsung galaxy note3 si se misca destul de greu,uneori imi iese din aplicatii si chiar s-a intamplat sa mi se instaleze aplicatii singure. L-am dus la service sa dea un restart la soft,dar e la fel,am avut mai multe programe anti-virus,precum si programe de marire a vitezei, dar nimic. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ?ndrei a răspuns:

Dacă l-ai dus la service, cât de dobitoci trebuie să fie oamenii ăia să ți-l dea tot așa.
Eu în locul tău, dacă știam că e de la soft, pur și simplu intram în Recovery și îi dădeam eu un hard reset. Revenea exact la sradiu în care l-ai scos din cutie.
Dacă nici așa nu mergea, (se poate întâmpla fără dubii), intram pe sammobile.com, și căutam un soft pentru el, ( acolo găsești softurile telefoanelor Samsung oficiale), și îl instalam pe telefon. Nu e greu deloc.
Eu am un Note 2 momentan, imediat trec la Note 4 numai să apară în țară. Am avut și eu probleme cu softul cu care a venit și acum am unul instalat de mine, oficial, și nu am nici cea mai mică agățătură pe el.
Ce să mai zic că în trecut a fost rootat și am avut soft de S5 pe el...

| Pop_Raul_1999 explică (pentru ?ndrei):

Am gasit pagina, dar nu stie ce sa descarc, imi poti lasa un link te rog. Trebuie sa descarc pe telefon acel soft? unde gasesc recovery in telefon, adica la setari e total diferit de celelalte telefoane, multumesc. Ajuta.ma te rog. happy

2 răspunsuri:
| ?ndrei a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=PurJfuEsA0s
Ca să-ți faci măcar o idee.