| Mario1994 a întrebat:

În cât timp se încarcă rapid 100% telefonul Huawei Mate 20 lite?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Huawei is the Leader in Fast Charge!
But thanks to the fast charging feature of the Huawei Mate 20 Lite, we can charge up to 70% in 30 minutes if our battery runs out.

https://play4.uk/......y-news-813

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cam in 40 minute

| Mario1994 explică (pentru RAY):

În doua ore s-a încărcat 100%, e normal?

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Daca nu era cu fast charger da

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Nu mai înțeleg ce zici tu. Încărcătorul se numește Quick charger și mi-a încărcat telefonul in doua ore, e ceva bai?

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Cred ca da

| Ineys a răspuns (pentru Mario1994):

Probabil prin setari ai ceva cu quick (fast) charge si trebuie activat. La unele telefoane optiunea asta vine dezactivata din cutie, cum a fost in cazu meu cu un S6 mai de mult.

| cfrtobias a răspuns:

Pai cand bagi in priza nu iti apare cate ore pana la incarcare este? la Samsung apare...

| Mario1994 explică (pentru cfrtobias):

În doua ore e încărcat 100%, e normal?

| cfrtobias a răspuns (pentru Mario1994):

Pune la incarcare si scrie apare incarcare rapida(fast charging) sau quick charging

| GouDidodino a răspuns:

Depinde daca ai fast charger sau nu