| aly253 a întrebat:

In mod normal cam cat te tine un smartphone?

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Depinde de noroc, stii? Poate sa crape si in primele zile de cand l-ai achizitionat, sau poate sa te tina peste 3 ani.
Bft!

| viotedy a răspuns:

Cam cat tine garantia.Chinezii n-au interes sa tina mai mult.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Aici depinde si de pretul de achizitionare.
Am un Allview p4 duo, il am din noiembrie anul trecut si nu stiu daca ii mai dau un an de functionare. In schimb, vecinul meu a primit pe gratis un iphone 2g cu ecran spart care a aparut in 2007. Personal tin sa spun ca ecranul e mai bun la lumina solara si la difuzor decat smartphone-ul meu. Dar cand a aparut iphone-ul, costa 3000 de lei. Al meu cand a aparut costa 1300. Eu nici 3 ani nu as zice ca merge un telefon care ai dat pe el 800-1000 de lei. Daca vrei sa tina, ori iei un telefon scump, ori iei unul fara OS, adica sa nu fie smartphone. Rezumat: pret mare, durata mare, pret mic, durata mica. Si tin sa mentionez ca acel iphone inca merge de rupe si ii tine bateria cu wi-fi aprins vreo 2 saptamani, si al meu in 3 zile cu totu stins a murit.

| Jipa95 a răspuns (pentru IulianDornianu61):

Nu tine ma de nici un pret, la tine un telefon cu cat este mai scump cu atat tine mai mult? O aberatie mai mare nici ca nu puteai zice.