| Girly97 a întrebat:

In opinia mea roaming-ul este pe departe de a fi un instrument perfect. Daca de exemplu o persoana se duce in Grecia, cineva din Romania o suna si daca vizitatorul care se afla in Grecia nu are semnal, apelantului roman ii va raspunde un robot grecesc, astfel nimeni nu intelege absolut nimic.
Nu credeti ca in viitor apropiat ar trebui sa ne putem folosi reteaua oriunde in lume?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar fi ca pe blocul tau din Bucuresti sa ai 240 antene de telefonie. Asa ca toatae tarile sa aiba antena lor?

| anonimg a răspuns:

Adică să fie desființat roaming-ul, și să te folosești la același preț de serviciile telefonice din străinătate ca și cum ai merge într-un alt județ/oraș din România. Eu cred că se poate.

Cât despre grecii de mai sus, eu cred că și ei folosesc mesaje în engleză, așa cum este și la noi.

regis
| regis a răspuns:

Adica platesti 5 lei la Digi si vrei ca ei sa iti puna antene peste tot in lume, ca s-ar putea sa ai tu treabă doua zile prin Tanganyica?

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai rabdarea, la inceput robotul spune in limba greaca si apoi daca ai rabdarea sa asculti spune si in engleza.

| Yuoia a răspuns:

Nici in tara nu ai semnal peste tot.
In fiecare tara se raspunde in limba ofociala a tarii respective, dar si in engleza.

| Digikey a răspuns:

In cate tari ai fost duduie si nu ti-a mers roamingul?

| vatacostinsilviu a răspuns:

Activeaza romingul pe cartela sim si va fi bine te poate suna oricine oriunde