| anonim_4396 a întrebat:

In ultimul timp telefonul meu da foarte multe erori, cand blochez ecranul se blocheaza de tot trebuie sa ii scot bateria si sa o pun inapoi si sa il pornesc si nu zic ca si pana porneste dureaza mult [asta uneori, cam o data la 2 saptamani] si multe alte erori, la wifi cateodata la bluetooth, telefon - Samsung gt-i5500, nu este replica, este made by Samsung, mai sunt cu cineva in clasa care are telefon ca al meu si ii apar si lui erorile astea dar mult mai rar. ce ma sfatuiti sa fac? sa resetez telefonul la setarile din fabrica? va rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Wiro a răspuns:

Si eu pateam asa, l-am resetat iar apoi s-a comportat normal.

| RB26DETT a răspuns (pentru Wiro):

Cea mai mare problema este ca am cumparat power amp de pe magazin play si nu il pot muta pe card si se va sterge si nu imi prea convine :-s.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, instalează un antivirus şi dă o scanare; spre exemplu, poţi instala Avast Free Mobile Security de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

Dacă nu se rezolvă situaţia, atunci poţi face o "revenire la setări de fabrică" - asta ar TREBUI să rezolve problema.

Toate cele bune.

| kiv1990 a răspuns:

Ar trebui

| Alextusent a răspuns:

Eu zic sa-l conectezi la un pc pe care este instalat un antivirus si sa il scanezi, daca gaseste vreun virus stergel si incearca sa vezi daca se mai blocheaza. Daca nu ti-a mers eu zic ca a venit timpul sa il resetezi. Noroc.

| Wiro a răspuns:

Daca telefonul mai e in garantie ai putea sa il duci si sa incepi de la capat.