| Alexsland a întrebat:

La iPhone când bagi căștile se mărește volumul de 2 ori mai tare, cum fac sa îl pot mari așa de mult fără căști? ( Am iPhone 5s)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te referi la volumul din difuzor, atunci tii telefonul in palma indoita in dreptul difuzorului.
In mod normal insa, la conectarea castilor, difuzorul ar trebui sa se decupleze, sa nu se mai auda. Daca tot se aude difuzorul, atunci ori nu este bagat bine mufa castilor, ori casca nu este pentru acel model de telefon.