| andreirr33 a întrebat:

Legat de iPhone 7 plus, bateria este acceptabilă? și dacă aceasta începe să se descarce tot mai repede după o perioadă, 8-10 luni, o pot schimba? și dacă o schimb, performanța bateriei este aceeași sau cât mai apropiată de performanța bateriei atunci când a fost cumpărat telefonul?

Răspuns Câştigător
| Pati2500c a răspuns:

Nu o sa se strice asa repede stai linistit al meu tine o zi si ma uit pe insta Facebook yt tik tok, are mod de economisire deci undeva pe la 8/9 al meu ajunge la 30 la suta, uneori 20. E important sa nu il lasi peste noapte la incarcat si sa folosesti doar incarcatorul original, unii cu Samsung vor spune ca nu i bun doar pentru ca nu isi permit, dar eu zic sa il iei. Chiar o prietena vrea sa cumpere iph 7 acum in toamna. Gandeste te ca iph e protejat impotriva virusilor, si mna eu nu as renunta la el chiar imi place, e mult mai misto decat concurenta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La niciun iPhone bateria nu mi se pare acceptabila. E prea multa bataie de cap sa schimbi bateria...

| sierra1 a răspuns:

ți-am mai spus, tel-ul e deja bătrân și bateria "moare" tot mai accentuat la fiecare incarcare

| MobitelServiceGSM a răspuns:

In configurari/baterie verifica sanatatea bateriei. Daca este sub 80% trebuie inlocuita. Ai grija si la incarcator, sa-l folosesti pe cel original Apple, altfel bateria sau telefonul poate avea probleme. Ca si sfat asa cum zicea si un coleg mai devreme, nu lasa telefonul peste noapte la incarcat, este posibil ca durata de viata a bateriei sa scada.
Daca vrei sa inlocuiesti bateria, ai mai jos un link:

https://www.mobitel.ro/baterie-iphone-7-7-plus/