| zeratw a întrebat:

Va rog sa ma ajutați. nu știu ce sa ma mai fac cu telefonul asta. Am un iPhone 6 pe care l am cumpărat acum 2 luni. Eu atunci când l am cumpărat nu mi am dat seama ca bateria nu tine la fel de mult cum îmi doream eu sau cel puțin cât ar fi trebuit sa țină..Ma tine doar 5 ore poate chiar mai puțin fără sa umblu pe el, nu mai zi ca dacă dau drumul la 3G sau wifi se duce instant. Nu mi se pare normal sa țină doar atât fiindcă un prieten de al meu ar tot iPhone 6 și pe el de la 7-8 dimineața îl tine pana după masa la 4 și cu 3G non-stop deci... nu e normal. Am schimbat pana acum doua baterii, dar degeaba, a3 a oară nu o mai schimb bateria ca îmi e ca iar tine atât. Telefonul nu l am luat nou, la mâna a doua. Ce îmi recomandați sa fac? Dau funda

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In general iPhone urile au baterii mici, dar nu e normal sa țină atâta. Descarcă aplicația Battery life, da unde scrie wear level și dacă este sub 5% înseamnă ca bateria nu are nicio problema și ca telefonul este defect, s-o fi ars ceva înăuntru. Doar un specialist poate sa te lămurească.

| randomgui a răspuns:

Du-te cu el la un service poate rezolvi ceva si inca o intrebare de unde ai luat beteriile tot SH? daca asa mai bine incerci cu bateria prietenului tau si vei daca tine mult. daca da iti cumperi o baterie originala de la un magazine autorizat

| zeratw explică (pentru randomgui):

Cred ca tot SH erau bateriile

| randomgui a răspuns (pentru zeratw):

Daca sunt baterii SH e normal ca tine putin deoarece daca incarci si descarci in telefon de 1000... de ori bacteria aia se cam duce undeva la 5000 de incarcari/descarcari e ok sa o schimbi(asta cu schimbatu nu o stiu prea bine laughing)