| All4QuestionS a întrebat:

Ma gandeam sa imi iau telefon, P20 Pro(nu eram hotărât 100%) si am mai cautat si cautat si etc, am dat de pocophone f1 pe yt, pare super bun, in anunt este pe locul 8 cu peste 264000 si costa doar 1800 lei, acum ma gandeam ori sa imi iau pocofone f1 si cu restul sa ii păstrez, eventual sa mai strâng si poate la anul prin februarie-mai poate iau s10 -s10plus? Ce parere aveti, ce ar trebui sa fac? Sa iau P20 Pro acum cu care rămân cel puţin 2 ani, sau iau poco si poate il schimb anul viitor ( iubesc sa fac poze de asta tind spre p20 pro) Ce credeţi? Cum ar fi mai bine? Idei de orice fel, accept si dau fundă celui ce ma ajută întrun fel sau altul.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei sa fie rapid si nu te doare capul prea tare de poze in conditii de lumina redusa si nu folosesti nici NFC, ia Pocophone fara sa te mai gindesti mult. Preferabil varianta cu spatele din Kevlar, daca obisnuiesti sa busesti telefoanele. Samsung au sarit calul cu preturile de ceva vreme si la ce ofera concurenta efectiv trebuie' sa fii PROST sa iei Samsung. Am facut niste poze de iti pica ochii in gura si cu Xiaomi Mi A1... deci nu e musai sa arunci cu banii in telefoane de top ca si camere. Uite: https://500px.com/photo/249846161/winter-in-march-by-codru%C8%9B-nistor sau https://500px.com/photo/255846135/colors-by-codru%C8%9B-nistor

| gelu1970 a răspuns:

Daca vrei telefonul pentru camera foto alegi p20 pro.
Daca vrei un telefon bun, dar nu ești pretențios in calitatea foto, cumpara f1.
Oricum diferența de bani e destul de mare intre cele două telefoane.
Alegerea e a ta.
Poco f1 in cazul in care il cumperi o să funcționeze mai bine de 2 ani ca și un telefon scump, in ideea că il folosești in condiții normale.
Adica nu il bagi in apă, nu dai cu el de ciment, etc.
Baftă in alegere.
PS: in 17 octombrie e prezentarea OnePlus 6T.
Camera foto a lui One Plus 6 e intre primele 10 cele mai bune.
In modelul 6T presupun ca o sa aibă ceva nou.
Deci poți să aștepți puțin și vezi ce oferă acest model.

| All4QuestionS explică (pentru gelu1970):

Chiar voi aştepta sa văd ce este cu el, ca nu stiam ca este atunci prezentarea. Nu sunt pretenţios la camera dar iminplace sa fac poze asa ca as fi vrut calitate. Oricum o sa vad ce fac, momentan rămân pe p20 pro

| RoCkKiD a răspuns:

Pf1 e un telefon destul de greu de obtinut in ciuda pretului mic. Nu prea e destinat pietei din Europa si nu stiu cate bucati vor fi comercializate si la noi. In schimb chiar daca specificatiile sunt ok, sunetul e prost, camera e slaba si nu are un feeling premium ca e de plastic.

Daca pozele te intereseaza cel mai mult poti sa-ti iei P20 in schimb daca te intereseaza ceva inovativ asteapta sa vezi ce are S10 de oferit insa ai grija ca probabil va ajunge la vanzare abia prin vara dac ail lanseaz ain Martie cum zic.

| All4QuestionS explică (pentru RoCkKiD):

Se găseşte deja pe o gramada de site-uri f1. Totuşi nu stiu daca imi vine sa mai aştept atatea luni pana in aprilie poate cand apare la noi... Va fi si super scump. (Va avea 3 camere spate si 2 pe fata s10 )

| bogdan324 a răspuns:

Ia-ti P20 Pro.Pe langa ozn-ul ala de camera are specificatii foarte bune, ecranul e imens, e facut din materiale bune, ecran amoled, baterie de 4000mh si n-o sa ai nevoie sa-l schimbi prea curand.

| Illuminati2016 a răspuns:

Mai bine ia-ti xiaomi mi mix 2s arata mai bine si are materiale mai bune decat poco poco este pentru cei saraci ce vor specificatii de top big grin funda?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Illuminati2016):

Amice, esti idiot. Ce stii despre materialele folosite de Xiaomi la ambele telefoane? Ai vazut testele de rezistenta cu Poco? Incearca sa lasi prostiile cu "saraci". Daca la un telefon aproape cit un salariu mediu zici ca e pentru saraci, atunci Mi A1-ul meu e pentru cersetori care dorm sub cerul liber si maninca frunze, nu?