| Hieer a întrebat:

Aveam pe whatsapp bagat un numar, dar cartela n-o mai aveam fiindca a fost stricata acum cateva saptamani, iar cand o bagam in telefon imi arata ca nu am sim. Bun, am fost la un sediu de unde aveam eu cartela, dar mi-au spus ca nu au posibil sa imi faca o noua cartela cu acelasi numar. Mi-am cumparat alta cartela, dar pe whatsapp am deci sa-mi las acelasi numar, fiindca aveam persoane importante acolo si chiar nu aveam cum sa mi-l schimb. Il aveam de foarte mult timp. Ieri mi-am resetat telefon ..lucru care a dus la stergerea tuturor aplicatiilor din telefonul meu.(inclusiv whatsappul) Atunci cand am incercat sa bag din nou numarul vechi pe whatsapp mi s-a spus ca o sa se trimita un cod pe numarul acela, insa eu nu aveam cum sa-l vad.

Credeti ca este vreo posibilitate de a-mi recupera acelasi numar? Merci.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Da sigur.cel putin la cosmote a mers..am dat 12lei ca sa o schimb..si trebuie sa spui ceva date dupa cartela gen..cu ce valoare a fost incarcata ultima data, ce optiune aveai activa, ce nr favorite ai(in caz ca le ai setate) si cam asta te intreba cand mergi sa inlocuiesti cartela

bafta. Funda?