| Paul_Radulescu_1990 a întrebat:

Mai este bun Nokia n95 8gb. as vrea sa dau la schimb un Nokia c3 si un Sony Ericsson w350i. se merita?
plz. spuneti cei care au sau au avut.
mersi anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru ce-l iei. Din pct meu de vedere : DA, se merita!
Pentru ca :
1) Are symbian S60, nu S40 ca la c3, adica ai multitasking
2) Ai camera de 5mpx cu blitz si lentile Carl Zeiss, iar la c3 aveai 2mpx si la w350 aveai vga
3) Ai 3g+, care nu il gasesti pe c3 si pe w350
4) Ai Ovi store, cu aplicatii mai multe pentru symbian fata de s40 cat era pe c3, numai zic de java pentru w350
5) Slid-ul iti ofera atat tastatura fizica, dar si butoanele play/pause/stop pentru videoclipuri pe net
6) Ai 8gb memorie interna, fata de celelalte cu card
7) Ai o baterie de 1200 mp, ceea ce inseamna mai mult decat suficient. Celelalte 2 au intre 800-1000

Restul, mai documenteaza-te si tu!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, modeul ala nu l-am avut in mod expres. Dar, am avut Nokia n82, care se aseamana foarte mult ca si soft. Iar in ceea ce priveste celelalte 2 telefoane, Sony Ericsson am avut vreo 3 : un k310i, un W810i, si un W660i, care la soft este ca al tau.
In ceea ce priveste Nokia C3, inca mai folosesc un Nokia E5, si pot face un nivel de comparatie. E5, este cu mult peste C3.
De asta ti-am dat raspuns, pentru ca stiam ce vorbeam, chiar daca nu am avut fix modelul acela

| Paul_Radulescu_1990 explică:

Se joaca misto jocurile adica sunt greu de manevrat?