| RakanJaggerjack a întrebat:

Memoria telefonului meu e plină și am dezinstalat un joc de 2GB si nu mi-a eliberat memorie.
De ce S-a întâmplat asta si cum pot rezolva?

P.S. Nu vreau să îl resetez din fabrică.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca jocul l-ai avut instalat pe card. Dezinstaleaza aplicatii pe care nu le mai folosesti si elibereaza memoria cu un program de curatare. Aplicatiile sunt in memoria telefonului.

| Bogdan70001 a răspuns:

De cele mai multe ori problema asta este cauzata de memoria cache...si eu am avut aceeasi problema pe un tel mai vechi.Din moment ce nu mi-ai spus ce tel ai nu-ti pot spune cum sa faci asrta pentru ca la unnele telefoane se poate sterge din setari la altele trebuie folosit un program de optimizare preinstalat

| teo530 a răspuns:

Poate nu s-a eliberat memoria cache

| GanduriDeCafea a răspuns:

Verifica ce aplicații ocupa spațiu pe telefon, iar daca ai card de memorie uita-te daca nu cumva aplicațiile se instaleaza pe el default si nu pe memoria interna.