| adiboss02 a întrebat:

Merita cumparat un iphone de pe olx? Nou fiind doar desigilat.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu nu m-as risca, nu stii ce-ti trimite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merită, dacă respectă următoarele condiții:
- să fie mai ieftin decât de unde îl poți cumpăra nou. (eMag, Altex, Media Galaxy...)
-să aibă un aspect plăcut şi să fie funcționabil 100%
-să fie un model apărut recent
-să aibă garanție
-să dispună de toate accesoriile originale (pentru că aşa e normal)

Sper că te-am ajutat.

Spor la cumpărături.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe OLX este plin de tepari. Dar na, ce sa zic... alegerea ta. Da' apoi sa nu te vad pe TPU raportand probleme tehnice sau cum x de pe olx ti-a dat teapa. Ca sa iti faci de lucru cu indivizi de pe olx, mai intai trebuie sa ai minimul de cunosinte. Cunostinte despre telefoane ma refer.

| OnePiece a răspuns:

Banuiesc ca e un iPhone 7, nu?

Daca iti place iOS eu nu vad de ce nu l-ai cumpara. Mie nu imi plac iPhone-urile, as merge pe OnePlus 5T sau ceva, dar na. Plus ca iPhone 7 e si destul de mic.

| adiboss02 explică (pentru OnePiece):

Nu 6s.Eu pana acum am avut doar Android si am auzit ca iphone'ul e mult mai bun

| Anonymy05 a răspuns:

Daca il poti returna, atunci merita. Pana la urma, ce ai de pierdut? Poate fi un iphone chiar bun!

| xerxes1 a răspuns (pentru Anonymy05):

"Pana la urma, ce ai de pierdut?"
Doar bani timp si nervi.
Daca vanzatorul ii pune un exemplar defect care se manifesta dupa 10 minute sau mai tarziu?
Chiar daca ofera facilitatea verificare colet, nu are timp in fata curierului sa faca toate probele.

| companiamearo a răspuns:

Tu sti daca iti merita, nu poate spune nimeni daca iti merita. Iti ofera garantie? Pretul este mult mai mic decat in magazine sau eMAG?

| adiboss02 explică (pentru companiamearo):

Garantie 12 luni.Pretul este mult mai mic 32gb-1900lei