| Coman_Alexandru_2000 a întrebat:

Merita sa-mi achizitonez un Iphone 5/5s la mana a2a? Vreau argumente la raspunsuri.Mersii

Răspuns Câştigător
| ionut332 a răspuns:

Doar daca iti place firma sau iOS-ul, eu cel putin nu as da 700-800 de lei pe un iPhone mai ales ca este si sh, sincer sa fiu nu sunt nici fan Samsung, iPhonul de care ai zis tu mai este si din 2012, tehnologia a evoluat destul de mult de atunci, deci sa nu te miri ca un J5 face poze mai bune ca acel iPhone.Argumentele ar fi cam astea :
-pret mare... exagerat (mai este si sh)
-prea multe aiureli de securitate
-decat sa iti iei ceva sh mai bine strangi bani si iti iei ceva nou (parerea mea)
-mai bine strangi ceva banuti si iti iei de ex Smartphone Honor 5X care are si senzor de aprente sau orice altceva care a iesit acum 2016

2 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Nu merita. iPhone 5s e mai slab ca multe telefoane mai ieftine ca el, Lenovo Moto G4, Huawei P8/P9 lite, Samsung A5 2016, J7 Prime, Xiaomi Redmi Note 4 si asa mai departe.

| kriszticsatari a răspuns:

Eu zic ca nu merita, acum fiecare cu parerea lui. Eu nu as lua nimic la mana a doua. Mai bine dai mai multi bani pe el dar stii ca este nou si merge bine. big grin