| Antonia679 a întrebat:

Merită să renunț la un Samsung Galaxy S4 pentru un Huawei P8 Lite? S4 îmi face ceva figuri și de asta vreau să îl schimb.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei Ascend P8 Lite deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......huba2j.php

Toate cele bune!

| Anonimuserr a răspuns:

Este mai nou acest Huawei P8 Lite decât legendarul Samsung Galaxy S4 se mișcă mai bine este un Octa Core 8 nuclee. Dar ai autonomie clar mai mică față de S4. Dar eu zic că merită la felul cum se mișcă cu toate că este dual sim. Rezluția nu mai este FUll HD ca la Samsung este doar HD 1280x720.
Ai aici o comparație tête-à-tête http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5125&idPhone2=7201
Dacă nu te interesează neapăarat numele marca și vrei să ai Huawei mai bun ca performanță i-ați Huawei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici gand. Poate pentru un Huawei P7, ar merita sa renunti. P8 este doar un Huawei p6 imbunatatit, are doar 294 ppi si rezolutie hd, Samsung e full hd de 441 ppi. Si camerele nu prea se compara. Telefoanele Samsung au camere foarte bune. Telefoanele Huawei au camere bune doar pe modelele top, Huawei p8 e undeva pe la mijloc, doar pentru ca ii zice p8, nu inseamna ca este peste toate telefoanele de la Huawei din gama P.

| Adrian_Valentin_1988 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intai cumparati un Huawei p8 si apoi dati cu parerea