| Schobel_Ofelia_1969 a întrebat:

Mi-a apărut pe telefon o pată mov, pe zi ce trece se tot extinde. Telefonul e in garantie. Tipul telefonului e Samsung j5 2017.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca e in gatanție... fuga la Samsung. Sunt obligați să iți schimbe display.

| Bogdan70001 a răspuns:

Probabil sunt cativa pixeli morti.Se rezolva cu Death Pixels Test and Fix sau alte aplicatii de genul

| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, daca problema a aparut din senin, fara ca tu sa ii fi facut ceva, Si ecranul este Intact, in ciuda faptului ca ti-a aparut acea pata, nu trebuie decat sa suni la service-ul Samsung, ei iti vor Întocmi o cerere de trimitere in garantie, Iti poate trimite si curier, recomand sa mergi personal daca poti, pe langa aceste mici detalii, va trebuii sa ai Factura de achizitie si actul de garantie, nu conteaza pe ce nume este emisa factura, ei au nevoie doar de factura, mai mentionez si faptul ca ei au servicul "Vii si într-o ora pleci multumit", adica ei într-o ora va trebuii sa iti rezolve problema, idiferent care ar fi ea, pe langa asta, Sanatate si Multa bafta!

| Popa_Alina_1987_5R3M a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Unde e service Samsung in Bucuresti? mie mi-a apărut o pată verde

| Priceputeanu a răspuns:

Du-l la un reprezentant Samsung, până nu trece perioada de garanție.

| AdinaElenaC a răspuns:

Salut! Stiu ca intrebarea a fost pusa acum un an, dar eram curioasa cum ai rezolvat problema. Am patit-o si eu de curand...cred ca l-am presat de ceva tare si initial ii aparuse o pata roz, apoi a inceput sa se mareasca si sa se inchida la culoare. Mutumesc!