| NimicSiNimeni12 a întrebat:

Mi-a cazut telefonul pe parchet si display-ul nu s-a spart dar daca dau luminozitatea la minim se vede ca si cum ar fi deteriorat(niste puncte negre) si voiam sa intreb daca va ajunge in timp sa nu mai functioneze
*Acele "pete" se vad doar pe ecranul principal daca intru in aplicatii nu se mai vad*

4 răspunsuri:
| Fedaskyn a răspuns:

Daca nu se vad cand intri in aplicatii este putin probabil sa fie de la desplay, s-ar putea sa fie de la backround image, totusi incearca sa deschizi o aplicatie care are culori asemanatoare cu cele ale imaginii de fundal, sau sa deschizi imaginea in galerie si sa vezi daca se mai vad punctele

cat despre nefunctionarea telefonului in viitor nu prea cred ca este posibil daca nu mai este supus la viitoare socuri

| NimicSiNimeni12 explică (pentru Fedaskyn):

Ma refeream la display daca se va extinde "boala" pe tot

| NimicSiNimeni12 explică (pentru Fedaskyn):

Si da se vad acele "pete" si in poza din galerie

| Fedaskyn a răspuns (pentru NimicSiNimeni12):

De extins nu prea poate, acele "pete" sunt niste pixeli morti cel mai probabil adica desplayul nu-ti mai merge in locurile alea, este ciudat totusi ca in aplicatii nu le vezi