| Alexboss121 a întrebat:

Mi-a inmanat cineva o cartela sim gratis cu optiune activata deja sigilata, este safe s-o folosesc?
Mentionez ca am dat de o persoana, reprezentant Orange poate se plimba cu mai multe cartela pe un stau eu si inmana multor persoane.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si de ce n-ar fi sigur (vezi ca exista si echivalent romanesc pentru "safe"?)? Ce s-ar putea intampla daca o folosesti? Dupa parerea mea, nimic. Doar castigi niste convorbiri si mesaje.

| siriusblack98 a răspuns:

Stai liniștit că e doar o cartelă normală. Se numește reclamă/ promoție/ marketing. Eu am primit așa ceva de la Digi.

| Zuzu1991 a răspuns:

Orange a facut in sfarsit ce Telekom face de multa vreme: arunca, cu cartele fara credit, ca poate, poate
da, e sigur sa o folosesti, dar pana nu ii bagi credit, nu poti nici sa primesti apeluri

| Alexboss121 explică (pentru Zuzu1991):

N am bagat credit in ea avea din prima optiunea cand am bagat-o

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alexboss121):

Aha, interesant, de unde ai luat-o? big grin

| Alexboss121 explică (pentru Zuzu1991):

M-am intalnit cu doamna pe strada si m-a intrebat daca vreau una laughing

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alexboss121):

Tare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste-o pana expira optiunea si daca vrei o arunci mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era ofertă pentru săraci.