| UmbraDeVulpe a întrebat:

Mi-a trecut bateria de la telefon de la 98% la 95%, ce inseamna asta si ce trebuie sa fac daca nu e ok sa se intample asta? Ca acum nu cred ca am patit asta din cauza ca e stricata bateria ca acum recent am cumparat telefonul... si nu e de ala sh ca l-am cumparat de la Vodafone, ce poate fi atunci si ce trebuie facut ca sa nu se mai intample?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Insemana ca ai aplicatii care lucreaza in background si-ti consuma bateria.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Intri in fiecare aplicatie sau joc, si-l inchizi (logout).
De aceea NU este recomandat sa instalezi aplicatii sau joculete pe mobil, ca-ti consuma nu doar data ci si bateria.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Corect

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai, nici nu ai nevoie de notificare, ca ori dormi, ori esti la servici si nu poti accesa telefonul in aceste cazuri.
Iar cand il poti accesa, esti treaz si libe, deci poti sa-ti verifici notificarile, messangerul si tot ce mai vrei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai mai făcut altceva in ultimele zile in afara să urmărești bateria de la telefon?

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca telefonul este folosit, nu-ti mai bate capul cu atatea nimicuri si spama pe aici.

Răspuns utilizator avertizat