| Anonimus201499 a întrebat:

Mi-am cumparat acum 2 luni un Samsung Galaxy S3 mini, la mana a 2-a.La inceput,mergea foarte bine, se misca repede.De vreo 2 saptamani se misca greu. Aplicatiile,tastatura, jocurile.Antivirusl meu spune ca nu am virusi(Folosesc Avast-Mobile Security)...desi cred ca pote antivirusul nu este bun.Ce pot sa fac? Imi recomandati un antivirus?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Nu e de la virusi. Avast-ul e bun, pastreaza-l. Problema e Android-ul in sine. Cand nu ai un telefon cu 4 nuclee tactate la 2 ghz e imposibil ca peste vreo luna sa nu gafaie putin, ca peste un an sa fie imposibil de lent si sacadat. Ca sa rezolvi cat de cat problema mai opreste din activitatile din background. Setari>Aplicatii>Running(pe engleza) si aici da pe unele pe care nu le prea folosesti si apasa dezactiveaza sau opreste