| Andrei1242 a întrebat:

Mi-am cumparat iphone X si cand dau la "configureaza manual" spune "Activarea iphone-ului dvs. poate dura cateva minute" apoi dupa cateva secunde apare: "iphone-ul dvs. nu a putut fi activat deoarece serverul de activare nu poate fi contact.
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă tot te lauzi că ți-ai luat un telefon care costă cât o Dacie la mâna a doua, de ce nu profiți de suportul lor pentru clienți?
Crezi că sunt mulți useri pe TPU care au telefon ca al tău şi au avut aceeaßi problemă ca să cunoască soluția?!?

| Wr3nch a răspuns (pentru mihai69):

laughing Daca o masina costa cat un telefon, sansele sunt sa nu fie o masina prea grozavalaughing

| mihai69 a răspuns (pentru Wr3nch):

Păi cine a zis că o mașină SH e și bună?!?
Pt. conformitate: http://lajumate.ro/anunturi_autoturisme-dacia-1310.html

| Wr3nch a răspuns:

E nou? Daca da incearca sa iti fiaci cont pe site-ul lor, apoi idescarca si instaleaza iTunes. Conecteaza telefonul la PC si incearca sa il activezi din iTunes. Daca nu merge nici asa mergi cu el si garantia la magazin si vezi ce se poate face.