| Theodor12345678 a întrebat:

Mi-am cumpărat o husa flip pentru Samsung galaxy express 2 și când deschis husa telefonul nu se aprinde.
HELP ME!

Răspuns Câştigător
| George_Gr_1995 a răspuns:

Salut.
Se întâmplă acest lucru pentru ca husa pe care ai cumparat-o nu este una activa adIca una originala făcută pentru a-ti închide ecranul când lași flipul peste și a-l debloca când îl ridici. E posibil sa ai o opțiune în accesorii prin setări pentru flip...dar dacă era originala trebuia sa își facă treaba fără ajutor. Și mai sunt niște aplicații de pe magazin play dar alea nu fac nimic mai mult decât sa îți tina activi senzorii de proximitate care atunci când detectează ca sta ceva peste ei sting ecranul (ca atunci când vorbești la telefon) dar e o prostie pentru ca îți mănâncă bateria și îți mai închide ecranul și atunci când orice altceva este în raza senzorilor la o distanta de 5-10 cm. Îți recomand o husa flip activa originala, nu una care îți ferește ecranul de zgarieturi fără a avea un alt rol. Bafta, funda?

| Theodor12345678 explică (pentru George_Gr_1995):

Cum pot intra în accesorii?

1 răspuns: