| Rony23 a întrebat:

Mi-am desfacut telefonul Samsung i900 sa il curat de praf, practic i-am demontat cu o surubelnita fiecare componenta, iar cand l-am reasamblat displayul nu se mai aprindea(telefonul porneste ca se aude melodia de pornire), am verificat zona unde face contact cu folia si displayul tot negru a ramas. Acuma ma gandesc ca poate am rupt ceva de la folia displayului de nu se mai aprinde si nu mai face contact la placa de baza. Sa ii cumpar alt display? oare va merge daca ii cumpar alt display? sugestii va rog

1 răspuns:
| Changes a răspuns:

Du-l mai întâi la un service de reparat telefoane să-ţi spună mai întâi ce i-ai făcut, poate nu display-ul e problema. Dacă e stricat display-ul pregăteşte-ţi bani că din câte ştiu eu e destul de scump.