| ykwty a întrebat:

Mi-am mutat aplicaţia Facebook pe Card SD, dar aş vrea şi pozele să mi le salveze tot pe Card SD, nu în memoria internă. Cum pot face asta?

1 răspuns:
| Atla a răspuns:

Poti intra pe fisierele mele si acole trebuie sa scrie memorie interna si Card SD.
Dai pe memorie interna si acolo iti apar fotografiile de pe dispozitiv.
Dupa ce le alegi pe toate cele dorite apesi pe butonul cu trei puncte care se afla sus in partea dreapta, atunci cand ai apasat deja pe cele trei puncte trebuie sa scrie mutati, apasati pe mutati si trebuie sa va apara inca odata memorie interna si Card SD dati pe Card SD si o sa va apara multe foldere, cautati DCIM si apasati pe el.
Cand ati apasat deja pe DCIM dati in coltul de sus in partea dreapta pe " mutati aici " si asteptati pana se transfera totul din memoria interna pe Cardul SD.