| asdfghjkl666 a întrebat:

Mi-am pus telefonul la incarcat si in loc sa se incarce, ii lua toata bateria si se inchidea, i-am scos bateria si era apa inauntru..am sters, l-am lasat sa se usuce si tot nu mege, credeti ca bateria e de vina sau telefonul?

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

APA e de vina. Lasa-l sa se usece bine de tot, pune-l intr-un loc cu multa caldura (langa calorifer/soba)cu bateria scoasa. Daca a avut apa in el, exista o mare posibilitate sa-i fi scurtcircuitat ceva si sa se descarce. Chiar daca se usuca si o sa functioneze normal, dupa o luna, doua, iti va coroda in interior si... stop working. Apa niciodata nu e benefica pentru telefoane. Daca nu ai varsat apa pe el sau nu l-ai scapat prin apa, inseamna ca bateria e de vina. Te mai tinea bateria? Daca nu, inseamna ca lichidul ala venea de la baterie, ceea ce inseamna ca s-a dus. Probeaza-l cu alta baterie si daca merge inseamna ca nu are nimic telefonul, doar bateria trebuie schimbata.

2 răspunsuri:
| Azre a răspuns:

Bateria, pentru orice eventualitate poți să te duci la un service GSM, dar cel mai sigur asta e problema.

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Scoatei bateria, cartela si pune-l pe calorifer si lasa-l cam thinking 4 ore? verifical la 2 ore cam asa daca merge asa mi s-a intamplat si mie merge perfect in afara ca ia stricat apa wifiu... si ca sa il duci la un service iti ia de la 100 ron in sus am intrebat si eu. Succes!