| tonyc7 a întrebat:

Mi-am scapat smartphon-ul jos, pe ciment si s-a crapat ecranul destul de rau, insa poate fi folosit in continuare fara nicio problema.
Telefonul e destul de scump, e tapitat din piele si nu se poate desface (ca sa bagi sau sa scoti cartela sim te folosesti de o cheita asemenatoare cu un ac), deci nu am posibilitatea de a putea inlocui ecranul adica de a-l repara.
Deja m-am resemnat ca va ramane cu aceasta crapatura mare, pana la urma important e ca il pot folosi in continuare fara nicio problema.
Ma ingrijoreaza insa un singur lucru: in epicentrul acestei crapaturi de pe ecran am observat o gaurica mica (cam cat gamalia unui ac), prin care se poate vedea ce este sub ecran (adica un spatiu gol si foarte luminos) si vreau sa stiu in caz ca intra umezeala sau praf prin acea gaurica, telefonul meu e in pericol de a se strica si deveni nefunctionabil.
Ce sfaturi sau solutii imi puteti oferi?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service pentru verificare, ei vor confirma spargerea foliei.
Este posibil sa fie sparta doar folia protectiare de sticla.
Nu uita sa cumperi si o husa protectoare buna (cu inchidere
magnetica) care sa-l apere in caz de noua cazatura!

| tonyc7 explică (pentru Bula):

Si daca il duc, nu cred ca are ce sa ii faca, pentru ca nu se poate desface.

| Bula a răspuns (pentru tonyc7):

Cei de la service stiu cum se pot desface. happy

| Vântulalb a răspuns:

La service se poate desface orice telefon. Ele sunt protejate fata de useri ca tine.
Du-l la service sa inlocuiasca ecranul. Altfel intra apa, praf si vei avea probleme.

| StripperRaoul a răspuns:

Se duce in timp tel intra praf apa mizerie ii gata de el oricum da in timp asa

| Momentan a răspuns:

La majoritatea smartphone-urilor scoți supottul de cartelă cu o cheiță.
Dacă nu ai fost la un service, mai bine du-te cât mai repede și le cere părerea.