| KonungRmd a întrebat:

Mi-am scăpat telefonul Xiaomi în apa a lucrat o zi și după nu s-a mai aprins, poate fi bateria?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate fi tot telefonul.

| gelu1970 a răspuns:

Stinge telefonul în cazul in care mai dă semne de viață.
Mergi la un service să îl dezmonteze și să elimine umezeala din el.
Șansele sunt destul de mici dacă l-ai folosit o zi după ce a luat apă la bord. Dacă a făcut scurt pe placă e de aruncat.
Eu aș încerca la service.
O șansă cât de mică tot există.

| Bizon95 a răspuns:

Poate fi pretul foarte mic pe care l-ai dat pe un telefon performant si apoi nu ai relizat ca trebuie sa isi scoata banii din ceva fiind asa de ieftin asa ca E EXTREM DE FRAGIL!

du-te cu el la service, ii va face o baie cu ultra-sunete in ulei special care v-a scoaste toate ramasitele de apa (nu ai nici o sansa sa le scoti altfel, orez si alte TAMPENII sunt mituri urbane)... eu am scapat pe vremuri iPhone4 in cada si numai asa l-am facut sa mearga