| Roxana0215 a întrebat:

Mi-am schimbat nr de telefon si din cate am inteles pot schimba nr pe whatsapp, sa il înlocuiesc pe cel vechi cu cel nou. Întrebarea mea este: daca peste 1 an de zile, sa zicem, imi cumpăr alt telefon, voi mai avea istoricul conversațiilor private si din grupuri pe telefonul nou, eu făcând backup zilnic pe Google Drive?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Da. Am schimbat telefonul dupa 4 ani si inca am conversatiile, de acum 4 ani, deci... e ok.

1 răspuns:
| aanaaaaxqq a răspuns:

Da, stai linistita, si eu am facut acelasi lucru