| Mara6392 a întrebat:

Mi-am spart telefonul în mijlocul ecranului. Când ating ecranul acolo unde l-am spart încă merg comenzile. De vreo 3 luni mi-a apărut o pată neagră pe ecran (pata este fix în dreptul butonului de aprindere-prire). De vreo săptămână, seara, ecranul îmi este o nuanță verde, dar asta este numa seara, pe timpul zilei nu este o nuanță verde. De ce seara mi se vede totul cu o nuanță verde, iar pe timpul zilei e totul normal?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai putea incerca sa schimbi ecranul, mergi la un service.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihay2023 a răspuns:

Trebuie schimbat display-ul, la un momendat nu vei mai vedea nimic pe el. Depinde de ce model de telefon ai si daca merita sa il repari, dac nu altul.