| MazareanuSephora a întrebat:

Mi-am uitat parola de la snap și emailul și când dau "mi-am uitat parola" dau pe telefon și îmi arata sa dovedesc ca nu-s robot și sa ma conectez la net, dar eu sunt conectata. Și nu mi se încarca mesajele.
Ce sa fac?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

1. Pentru rezolvarea unor astfel de probleme, recomand utilizarea unui PC desktop sau laptop.

2. Dacă folosești un router wireless de pe telefon, există posibilitatea ca să nu ai net pe router, dar tu să pari conectată.

3. Parolele nu trebuiesc uitate niciodată. Ca să se evite astfel de situații, parolele trebuiesc scrise într-un fișier de note, iar acest fișier trebuie salvat (sincronizat) măcar o dată pe săptămână la contul Google sau iCloud (după caz). Iar contul Google să fie și el sincronizat cu un alt cont; pentru ca atunci când uitam parola de la un cont de email, o putem salva cu un alt cont.
Iar dacă uităm ambele parole, atunci ne ducem departe în pădure, că tehnologia nu este pentru noi. happy