| GiiaaBăă a întrebat:

N'seara TPU. :3

Am 2 intrebari.
1) De unde imi iau aplicatii si jocuri pentru Iphone 5? Ca am auzit ca acum se cumpara cu bani si iti trebuie nu stiu ce jailbreak! O prietena de-a mea are iPhone 4s si are o gramada de jocuri: Temple Run, Fruit Ninja, Angry Birds, Talking Tom Cat etc si a zis ca le'a luat free.

2) Ce sa-mi iau dintre iPhone 5 si Samsung Galaxy s II. NU ziceti Galaxy s III pentru ca nu imi place. E prea mare si e rotund. Mie imi plac telefoanele patrate, in fine.

Cine raspunde la ambele intrebari are funda si voturi. :3

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

1. Intr-adevar trebuie sa platesti jocurile (le cumperi de pe App Store), dar ii poti face Jailbreak (sunt tutoriale pe internet despre cum se face, si eu i-am facut la al meu si functioneaza perfect. In plus, sunt foarte bine explicate tutorialele). Temple Run, Fruit Ninja si toate cele mentionate de mai sus SUNT GRATIS pe App Store, deci nu iti trebuie Jailbreak. Cand faci Jailbreak, poti instala Cydia, care este mai mult sa schimbi design-ul la meniu, lockscreen etc in telefon, si pentru aplicatii gratuite, APLICATII, nu jocuri. Jocuri sunt mai putine pe Cydia. Si poti instala Installous, care acolo gasesti jocuri care pe App Store trebuie sa le cumperi. Aceste jocuri sunt piratate de pe App Store si de aia sunt gratis.

2. Parerea mea, iPhone 5, fiindca App Store este mult mai " dezvoltata " ca si Google Play (de unde cumperi jocurile, etc pentru telefonul Samsung S2 cu sistem Android), si consider ca iti ofera o gama mai variata de aplicatii, de accesorii, etc.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

PS: nu am mentionat nimic despre caracteristicile tehnice, fiindca sunt 90% la fel. Doar difera procesorul (unul, Apple cu chip A6, celalalt are Exynos. ma rog) si poate inca ceva chestii foarte marunte, care nu il face pe unul sau celalalt de 200x mai bun.

5 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

1 aplicatii iei din itunes, sunt si gratishappy
2 poti lua iphone 5, am lucrat cu el, este foarte performant, arata bine si mai ales merge binehappybafta

| Magnum27 a răspuns:

Normal ca iphone 5 dar daca nu iti place ia-ti iphone 4s pe negru daca are pe alb prietena ta

un prieten de al meu foloseste cidya sau appstore sau game center

| diana2004 a răspuns:

1) Exista o sectiune in care exista jocuri cu plata, dar daca ai google play dai cu degetul si iti vor aparea jocuri free.
2) In locul tau as lua iPhone 5, dar e parerea ta care iti place mai mult

| EmiliaLia a răspuns:

De pe Google Play Magazin. Iphone 5.