| Denis2005123 a întrebat:

Nu stiu cati dintre voi ati patit la un telefon nou din 2021 pe care il am de 5 luni insa am avut multe probleme la el. O perioada nu se incarca deloc, cei de la service mi-au spus ca e de la placa de baza iar dupa acest incident nu imi mai mergea touchscreenul si acum telefonul nu se mai aprinde deloc ori din cauza ca are 0 % ori s-a intamplat ceva la el... daca ati patit asta sau stiti ce trebuie sa fac va rog sa ma ajutati...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il duci la reparat la garantie. Daca e placa de baza ar trebui sa iti dea altul nou.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Magazinul care a vindut telefonul trebuie sa i ti dea altul sau banii inapoi, mergi la ei si spune le ca ai cumparat acest telefon de la ei si s-a defectat este in garantie deci ori iti dau altul ori banii inapoi, mergi cu cutia telefonului si cu actele cu care l ai cumparat, chitantele ca sa dovedesti ca l ai luat de la ei, cîti bani ai dat pe el?

| Denis2005123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bro telu e luat in rate si nu stiu daca am garantie...

| Denis2005123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar daca nu am garantie il mai pot repara la un gsm?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denis2005123):

Il poti repara la orice Gsm fara garantie, contra cost, dar daca este placa de baza defectă nu merita reparat, ca costă cit unul nou nout.